В Україні змінено принцип фінансування шкіл

15.01.2015 20:49

В Україні змінився принцип фінансування загальноосвітніх навчальних закладів. Відтепер фінансове забезпечення всіх українських шкіл здійснюватиметься за принципом надання освітньої субвенції. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа центрі повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

За її словами, зміна системи фінансування шкіл викликана необхідністю забезпечення рівного фінансування всіх навчальних закладів незалежно від регіону.

"Раніше школи фінансувалися з місцевих бюджетів. За великим рахунком це означало те, що місцеві бюджети виділяли ті кошти які в них є, а якщо раптом у них коштів не вистачає, то в рамках субвенції їм надходили кошти, щоб дофінансувати те чого їм не вистачає", - зазначила перший заступник міністра освіти.

Вона повідомила, що ситуація по різним регіонам була дуже відмінною, оскільки одні регіони могли повністю фінансувати школи, а деякі отримували дотації на фінансування на рівні 80% або навіть 90 %.

"Водночас, забезпечення шкільної освіти є обов’язком держави і фінансування школи, а також право дитини на отримання якісної освіти не може залежати від того, проживає вона в багатому регіоні чи в бідному", - наголосила Інна Совсун.

Вона повідомила, що фінансування шкіл буде здійснюватися через освітню субвенцію. Зокрема, всі кошти на школи будуть спрямовуватися з Міністерства освіти і науки напряму до областей і районів, і там розподілятимуться за відповідною формулою.

"Це дуже серйозна зміна і попереднє Міністерство освіти і науки не було залучено до фінансування шкіл", - зазначила перший заступник міністра.

Вона також повідомила, що 14 січня урядом було ухвалено рішення про порядок розподілу зазначеної субвенції.

"Це означає, що серйозних затримок з виплатою зарплати вчителям не повинно було би бути", - зазначила Інна Совсун.

Вона також повідомила, що аналогічний принцип державної субвенції буде використовуватися для підготовки робітничих кадрів.

—————

Назад